Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Jasenov

AKTUÁLNE INFORMÁCIE

23. Sotácky folklórny festival

Už tento víkend všetkých srdečne pozývame na 23. Sotácky folklórny festival. Na dvojdňovom podujatí sa v Jasenove predstavia jednotlivci a umelecké kolektívy, ktoré v piatich programových blokoch predstavia jedinečnosť slovenského ľudového umenia.

V sobotu večer v našom Kultúrnom dome privítame zástupcov obcí, ktorých názov je podobne ako názov našej obce odvodený od stromu Jaseň. Keďže VŠETCI SME JASENOVČANIA, spoznáme tieto obce, ich históriu či známych rodákov. Detský folklórny súbor KUKUČKA z Jasenovej na Orave a naša folklórna skupina DUPNA toto stretnutie spestria svojimi vystúpeniami. Historik michalovského múzea PaedDr. Martin Molnár predstaví pripravovanú knihu STRATENÉ POKLADY JASENOVA. Vrcholom večera bude významná ľudová umelkyňa ANKA PORÁČOVÁ a jej hostia v programe SPIEVA CELÁ RODINA.

V nedeľnom galaprograme v areáli Telovýchovnej jednoty v programe KRÁSA SKRYTÁ V ŽIVOTE privítame folklórne súbory LIPOVEC a LIPOVČEK z Vranova nad Topľou, ČERHOVČAN z Bardejova, KŇAHINKA z Čičavy a spevácku skupinu ROSA z Prešova. V ich vystúpeniach objavíme skutočnú krásu skrytú v skutočnom živote našich predkov, ktorí dokázali jednotlivé etapy života človeka pretaviť do krásy krojov, povestí, príbehov, piesní a tancov.

Večer bude tradične patriť  ľudovej zábave pod mottom BAVÍME SA AŽ DO RÁNA. Baviť sa budeme v réžii ŠUDÍKOVCOV. Zlatým klincom festivalu bude koncert MAFIA CORNER & STEFI.


 

webygroup

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár


1274941

Úvodná stránka