Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Jasenov

AKTUÁLNE INFORMÁCIE

V nedeľu, 22. apríla 2018 o 15.00 hod. privítame v našom kostole JOZEFA LUSCOŇA, saleziána známeho z viacerých relácií televízie LUX. Po filme "Prešiel som hranicu" nám vo svojom príhovore predstaví život a odkaz bl. Titusa Zemana, slovenského mučeníka za duchovné povolania.

 

Plagát_web.png

Jasenov organizátorom odbornej konferencie Zachráňme hrady

Počas uplynulého víkendu (21. - 22. november 2015) bolo naše občianske Združenie na záchranu Jasenovského hradu v spolupráci s obcou  hostiteľom jesenného celoslovenského stretnutia združenia Zachráňme hrady, ktoré sa zároveň po prvýkrát v histórii konalo vo formáte konferencie.

V kongresovej sále hotela Karpatia sme tak mohli privítať zástupcov 24 občianskych združení, venujúcich sa obnove hradov na celom Slovensku, ale aj hostí z Ministerstva kultúry Slovenskej republiky či zástupcov Ukrajiny. Príspevky jednotlivých účastníkov sa venovali hlavne priebehu vykonaných prác na predmetných objektoch za rok 2015.

Nemenej dôležitou časťou bola potom výmena skúseností či návšteva účastníkov na našom hrade, ale aj ďalších blízkych hradov.

Ďalšie fotografie sú dostupné po kliknutí na tento odkaz.


 

webygroup

dnes je: 22.4.2018

meniny má: Slavomír


1012097

Úvodná stránka