Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Jasenov

AKTUÁLNE INFORMÁCIE

Otvorenie voľnočasového centra v Jasenove

Dlhé roky chátrajúca budova v centre obce, známa pod názvom „starý kultúrny dom“ konečne našla svoje využitie a od 29. marca 2015 ju môžeme nazývať ako Jasenovské voľnočasové centrum. Starostka obce Ing. Lucia Sukeľová ešte ako poslankyňa Obecného zastupiteľstva v októbri 2014 pripravila projekt v rámci výzvy Úradu vlády Slovenskej republiky „Podpora rozvoja športu 2014“. Projekt bol úspešný a vo februári bola s Úradom vlády podpísaná zmluva o poskytnutí nenávratnej dotácie vo výške 7694 €, účelovo viazanej na nákup športového náčinia a náradia, športových potrieb pre využitie širokou verejnosťou, ako aj dresov pre dorastencov futbalového klubu TJ Jasenov.

Získané hodnotné športové vybavenie sa použilo na zariadenie jednej z miestností novovybudovaného voľnočasového centra, ktoré dnes už ani zďaleka nepripomína nedávne ošarpané, neudržiavané priestory.

V priebehu mesiaca spravili obecní zamestnanci kus hodnotnej práce. S výnimkou položenia obkladov v kúpeľni a opravy nedostatkov na zvodoch dažďovej vody zo strechy bola celá stavba zrealizovaná obecnými zamestnancami a brigádnikmi – poslanec Mgr. Karpáč, p. Sadinský, p. Katkovčin, p. Karpáč. a p. Hrubovčáková. Všetkým zúčastneným na tomto diele patrí veľká vďaka. Obecný rozpočet nebol touto stavbou nijako zaťažený, stavebné práce boli realizované vďaka štedrému sponzoringu p. Ing. Michala Chomu. Kuchynskú linku do miestnosti pre spoločenské organizácie daroval PharmDr. Ondrej Sukeľ a Martin Marcinčák prispel k vnútornému zariadeniu centra. Miro Bodnár finančne podporil vybavenie materského centra. O slávnostnú atmosféru pri otvorení sa postarala naša folklórna skupina Dupna a pohostenie pripravili ženy z červeného kríža a Únie žien.

Voľnočasové centrum tvorí – viacúčelová sála, využívaná hlavne na stolný tenis, miestnosť pre spoločenské organizácie, posilňovňa a plánované materské centrum. Súčasťou je aj sociálne zariadenie (šatňa, sprcha, WC), kávomat a recepcia, ktorá bude výhľadovo plniť aj úlohu turistického informačného centra. Bude tam umiestnený aj stroj na razenie pamätných mincí získaný v rámci projektu Šariš ľuďom. Voľnočasové centrum je otvorené každý pracovný deň od 12.00 do 20.00, v utorok a štvrtok už od 10.00. V sobotu je otvorené od 15.00 do 21.00 a v nedeľu od 15.00 do 20.00.

Na Kvetnú nedeľu, 29. marca 2015 o 16.00 bolo Voľnočasové centrum slávnostne otvorené. Spolu so starostkou obce pásku prestrihol Mgr. Dušan Galis, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a splnomocnenec Vlády SR pre mládež a šport. Ako vo svojom príhovore zdôraznil – je dôležité podporovať mládež a jej športové vyžitie, zvlášť v obciach, ktoré nemajú také rozpočtové príležitosti ako väčšie mestá. Vyslovil tiež predpoklad, že vedenie obce bude aj v budúcnosti podporené Vládou SR v jeho investičných zámeroch.

 

Poslanec Dušan Galis spolu so starostkou Luciou Sukeľovou slávnostne otvorili nové voľnočasové centrum.

 

Začiatky stavebných prác

 

Obecní zamestnanci odviedli kus práce

 

Časť poslaneckého zboru pri otvorení voľnočasového centra

 

Príhovor starostky obce

 

Otvorené voľnočasové centrum

 

Recepcia

 

Šatňa

 

Sociálne zariadenie

 

Viacúčelová sála

 

Posilňovňa

 

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR

 


 

webygroup

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár


1274967

Úvodná stránka