Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Jasenov

AKTUÁLNE INFORMÁCIE

Začali sme s výstavbou chodníka

Obec Jasenov začala v týchto dňoch stavebné práce na pravostrannom chodníku spojenom s odvodnením lokality nižného konca. Stavebné práce, ktorých súčasťou budú výkopové práce, uloženie odvodnenia, obrubníkov a zámkovej dlažby nového chodníka budú realizované postupne smerom do obce.

Prosíme všetkých, ktorí touto lokalitou prechádzajú či už pešo, bicyklom, alebo autom o zvýšenú pozornosť a opatrnosť. 

Oznámenie o začatí prerokovania zmien a doplnkov č. 2 Územného plánu obce Jasenov

Súbor na stiahnutie zmenyadoplnky_2.zip zmenyadoplnky_2.zip (4.8 MB)

Proglas - Slovanská óda

V druhej polovici júna 2015 sa v Bazilike di Santa Prasseda v Ríme konal ojedinelý koncert. Skladateľ Ľubomír Horňák, klávesista skupiny Elán, má blízko k hudobnému stvárneniu biblických textov. Tentoraz mu učaroval Konštantínov Proglas, ktorý v staroslovienčine interpretuje spevácke trio - Sisa Lelkes Sklovská, Dušan Jarjabek a Otokar Klein. Spolu so zborom The Hope Gospel Singers pod vedením Ivety Weis Viskupovej vyvárajú čarovnú atmosféru sveta hudby spred vyše tisícročia. Zaujímavým spestrením slovienských textov sú tri súčasné piesne s veršami básnika Daniela Heviera inšpirované Konštantínovým predspevom.

Tento jedinečný koncert odznie v nedeľu 17. januára o 16.00 hod. v gréckokatolíckom chráme sv. Petra a Pavla na sídlisku Pod sokolejom v Humennom.

Všetci sú srdečne pozvaní.


 

webygroup

dnes je: 24.11.2017

meniny má: Emília


951192

Úvodná stránka