Čo sa stalo v našej obci - apríl

Prvomájová vatra

Prinášame vám krátky prehľad udalostí, ktoré sa udiali v našej obci v uplynulom mesiaci.

• V priebehu apríla namaľovali zamestnanci obce viaceré zábradlia na mostoch. Obnovené zábradlia dostali typický zeleno-žltý náter.

• Ministerstvo životného prostredia SR schválilo našu žiadosť o výstavbu zberného dvora v obci. Investícia v celkovej hodne takmer 480 000 € sa bude realizovať v priebehu roka. V tejto chvíli  čakáme, kým nám ministerstvo zašle zmluvy na podpis.

• Zapojili sme sa do výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, ktorá bola určená celkovo pre 1 447 miest a obcí Slovenska. Cieľom výzvy je znižovanie následkov a pokrytie čiastočných nákladov vzniknutých počas prvých mesiacov utečeneckej krízy spôsobenej konfliktom na Ukrajine. Peniaze môžu byť použité nielen na pokrytie nákladov, ale aj na vlastný rozvoj.

• Začiatkom apríla sme začali s výstavbou nájomných bytov. V prvej fáze začala obecná firma Jasenovska, s.r.o. so zavážaním a spevňovaním prístupovej komunikácie a plochy pod bytovkami.

• V sále kultúrneho domu v Jasenove sa konalo valné zhromaždenie MAS Pod Vihorlatom. Hlavnými bodmi programu bola výročná správa o činnosti za rok 2022, harmonogram výziev na rok 2023 a voľby do orgánov miestnej akčnej skupiny.

• S obecným traktorom sme absolvovali STK.

• Po miernej, no daždivej zime sme sa pustili do kosenia cintorína a verejných plôch v obci. Vďaka traktorovej kosačke, ktorú sme získali z dotácie Programu ochrany prírody, sa nám darí kosiť súvislé trávnaté plochy rýchlejšie a efektívnejšie.

• V nedeľu 30. apríla sme pripravili obecnú prvomájovú vatru, ktorá sa rozhorela o 20:00. Na Hardali sa zišlo sa takmer 150 ľudí, ktorým zaspievala naša FS Dupna, pohostenie na akciu pripravil kolektív obecného úradu a materskej školy.

• Obec opäť zakvitla. Nie len prezimované muškáty na oknách, ale aj záhradky pri starom kultúrnom dome, pamätník pri cintoríne, mostky cez Jasenovský potok a predzáhradky rodinných domov hrajú jarnými farbami.

• V apríli dosiahli naši futbalisti viaceré zaujímavé výsledky. Muži: TJ Jasenov – OFK Dlhé Klčovo 3:0, OFK AGRIFOP Stakčín – Jasenov 1:1, TJ Jasenov – Slávia Lackovce 1:1, FK Javorina Rudlov – TJ Jasenov 2:5, TJ Jasenov – ŠK Sačurov 16:0.

Starší dorast: FK Tibava – TJ Jasenov 2:2, MFK Veľké Kapušany – TJ Jasenov 3:2, FK Sobrance – Sobranecko 2:4, TJ Jasenov – TJ Družstevník Trhovište 3:4

Starší žiaci: OFK AGRIFPO Stakčín – TJ Jasenov 3:3, TJ Jasenov – FK Kamenica n/C 7:2, TJ Jasenov – TJ Družstevník Dlhé n/C 2:2

> čo sa stalo v našej obci v marci