Menu
Obec Jasenov
Jasenov domov, rodina, priatelia

Čo sa stalo v našej obci - december

Jasenovskí koledníci

Prinášame vám krátky prehľad udalostí, ktoré sa udiali v našej obci v uplynulom mesiaci.

 

 • Vianočnú atmosféru pred obecným úradom od začiatku decembra dotvára adventný veniec, drevený betlehem a vianočný stromček.

 

 • S príchodom prvým mrazov sme na hradom kopci umiestnili viacero krmítok pre vtáctvo. Pokračujeme tak v našom projekte „Podpora biodiverzity pod Jasenovským hradom“ z výzvy Štátnej ochrany prírody SR.

 

 • Vzácna návšteva z Poľska. Po viac ako troch rokoch našu obec navštívili zástupcovia družobnej obce Stary Dzików a okresu Lubaczów.

 

 • V utorok 6. 12. navštívil materskú školu Mikuláš. Učiteľky si s deťmi nacvičili množstvo vianočných pesničiek a básničiek, za ktoré si vyslúžili sladkú odmenu.

 

 • Napriek mrazivému počasiu v úvode mesiaca sme pokračovali v úprave miestnej komunikácie na ulici Poľnej. Za účelom spevnenia cesty boli navezené a uvalcované dve frakcie kameniva.

 

 • S obnovou Jasenovského hradu chceme pokračovať aj v budúcej sezóne. Na Ministerstvo kultúry SR sme v tomto mesiaci odoslali žiadosť o dotáciu. V prípade schválenia žiadosti nadviažeme na 12 ročnú systematickú obnovu našej národnej kultúrnej pamiatky.

 

 • Členovia komisie zložili sľub k referendu, ktoré sa bude konať v sobotu 21. januára 2023. V referende voliči rozhodnú o otázke: „Súhlasíte s tým, že predčasné skončenie volebného obdobia Národnej rady Slovenskej republiky je možné uskutočniť referendom alebo uznesením Národnej rady Slovenskej republiky, a to zmenou Ústavy Slovenskej republiky."

 

 • Na notárskom úrade sme sa zaregistrovali do zoznamu prijímateľov 2 % z dane. Aj v tomto roku bude môcť verejnosť darovať svoje 2 %, ktoré pomôžu pri fungovaní a rozvoji TJ Jasenov alebo Združenia na záchranu Jasenovského hradu. V priebehu roka budú na našej stránke zverejnené tlačivá na darovanie dvoch percent na stiahnutie.

 

 • Vďaka zapojeniu sa do výzvy Ministerstva hospodárstva SR a promptnému vyplneniu žiadosti nám bola refundovaná časť nákladov, ktoré vznikli v súvislosti so zvýšením cien energií.

 

 • Počas decembra sme pokračovali v dokončovacích stavebných prácach pri rekonštrukcii požiarnej zbrojnice v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva. Zdroje na obnovu sme získali z dotácie Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR.

 

 • Štvrtú adventnú nedeľu sa v sále kultúrneho domu konal vianočný koncert. Vystúpila FS Dupna, deti z materskej školy a vianočné koledy zasievala aj mužská spevácka skupina Parobčaci. Únia žien pripravila výstavu vianočných ikebán a sladké občerstvenie, o vianočný punč sa zase postaral kolektív obecného úradu, materskej školy a poslanci.

 

 • Ďakujeme naším betlehemcom, že nám spríjemnili vianočné obdobie a priniesli radostnú zvesť do našich domovov. Ďakujeme aj tým, ktorí túto tradíciu udržujú už desiatky rokov – pán Cyril Horváth za prípravu celých generácií jasenovských koledníkov.

 

 • Nový rok sme privítali na silvestrovskom plese v sále kultúrneho domu. Bohatá tombola, chutné občerstvenie a živá hudba boli zárukou, že  sa takmer 100 hostí zabávalo až do skorého rána.

 


> čo sa stalo v našej obci v novemberi

 

ZAUJÍMAVOSTI

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11
1
12 13 14
1
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
1
1 2 3 4

Zber odpadu

zber odpadu