Obec Jasenov
Jasenov domov, rodina, priatelia

Čo sa stalo v našej obci - február

Obecná zabíjačka

Prinášame vám krátky prehľad udalostí, ktoré sa udiali v našej obci v uplynulom mesiaci.

 

  • V úvode februára sa v sále kultúrneho domu uskutočnil výbor miestnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska v Jasenove.

 

  • Koniec januára bol termínom na podanie priznania k dani z nehnuteľnosti pre daňovníkom, ktorí nadobudli alebo predali nehnuteľnosť. Od februára tak môžu občania zaplatiť na obecnom úrade tzv. domovú daň. Po telefonickej dohode vám pripravíme daňový výrub pred vašim príchom.

 

  • V Kultúrnom dome v Kochanovciach sa uskutočnil 33. snem Združenia miest a obcí – región Humenné. Okrem správy o činnosti a hospodárení za rok 2022 sa uskutočnila voľba predsedu, členov Rady ZMO Humenné a členov kontrolnej a revíznej komisie. Za predsedu bol zvolený doterajší predseda a dlhoročný starosta obce Chlmec, Cyril Hirjak.

 

  • V sobotu 18. februára sa pred obecným úradom uskutočnila fašiangová zabíjačka. O zábavu takmer 300 prítomných návštevníkov sa postarala naša DFS Dupna a hudobná skupina Trio z Humenného. Domáce zabíjačkové špeciality, sladké fašiangové koláče i čaj s rumom na zahriatie pripravili poslanci obce a členovia miestnych organizácií.

 

  • Na webovej stránke obce môžete nájsť predvyplnené tlačivá na darovanie 2% z daní, ktoré môžete darovať na rozvoj a aktivity Združenia na záchranu Jasenovského hradu alebo pre futbalový klub TJ Jasenov.

 

  • Polícia v Prešovskom kraji v spolupráci so Slovenskou poštou realizovala celoslovenský preventívny program "Seniori, zbystrite pozornosť!" zameraný na bezpečnosť seniorov. Pri tejto príležitosti zavítali aj do jasenovských domácností.

 

  • Vo februári pokračovala príprava našich futbalistov pred letnou časťou sezóny. V rámci nej odohrali tri prípravne zápasy, z ktorých dva prehrali a jeden vyhrali.

 

  • V závere mesiaca vyčistila Správa a údržba ciest PSK odvodňovací rigol na začiatku obce pri značke Jasenov.

 


> čo sa stalo v našej obci v januári

 

ZAUJÍMAVOSTI