Obec Jasenov
Jasenov domov, rodina, priatelia

Čo sa stalo v našej obci - máj

Obecná brigáda občanov pri čistení potoka

Prinášame vám krátky prehľad udalostí, ktoré sa udiali v našej obci v uplynulom mesiaci.

 

  • Oprášili sme čaro spoločných brigád v obci. Jednota dôchodcov a Únia žien v Jasenove zorganizovala prvý májový týždeň obecnú brigádu čistenia potoka a úpravy zelene v centre obce. Symbolicky v Deň víťazstva nad fašizmom upravili členky JDS a Únie žien za pomoci starostky obce okolie pamätníka padlým v 2. svetovej vojne. Taktiež skrášlili záhon pri starom kultúrnom dome. Brigáda na čistenie potoka bola naplánovaná na štvrtok 11. 5., no viacerí obyvatelia si potok pred svojim domov čistili už deň vopred. Po ukončení brigády boli pripravené kopy buriny, ktoré obecní zamestnanci postupne zbierali.

 

  • V spoločenskej miestnosti na futbalovom ihrisku sa konal akreditovaný kurz výroby tradičnej slovenskej medoviny.

 

  • Podpísali sme zmluvu o poskytnutí dotácie z prostriedkov Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR. Nenávratný finančný príspevok je vo výške 3 000 €.

 

  • S príchodom teplejších dní nám zakvitli všetky zákutia v obci. Nie len prezimované muškáty na oknách obecného úradu, ale aj budovy v areáli TJ, záhony prvých jarných kvetov pri starom kultúrnom dome a mostíkoch ponad Jasenovský potok.

 

  • Obec Jasenov patrí medzi obľúbené hniezdiská bocianov už viac ako 20 rokov. Minulý rok boli evidované v hniezde na stĺpe pri COOP Jednote 3 novonarodené mláďatá. V tomto roku boli pozorované pravidelne vyskytujúce sa dospelé jedince bocianov.

 

  • V nedeľu 14. 5. sa uskutočnilo  už desiate stretnutie obyvateľov obcí Jasenov a Chlmec na hrade Jasenov. V príjemnej atmosféra sa stretlo viac ako 100 obyvateľov oboch obcí.

 

  • Obec Jasenov bola úspešná medzi 1009 žiadateľmi  z celého Slovenska v Programe podpory lokálnych komunít nadácie COOP Jednoty. Za tri jasenovské projekty je možné hlasovať od 15. 5. do 15. 6. v našej predajni potravín. Naše projekty, z ktorých občania vyberú projekt na realizáciu: Centrum obce – centrum komunity, Detské ihrisko pod hradom Jasenov, Obnova detského ihriska v MŠ Jasenov.

 

  • Obec Jasenov získala nenávratný finančný príspevok, ktorého poskytovateľom je Ministerstvo životného prostredia SR. Cieľom projektu je vybudovanie zberného dvora a obstaranie potrebného technického vybavenia. Koncom mesiaca nám bola zaslaná definitívna zmluva na podpis o poskytnutí NFP.

 

  • Výsledky futbalových zápasov: Muži:  Pakostov – Jasenov 1:1, Jasenov – Zámutov 1:1, Ptičie – Jasenov 1:1, Borov – Jasenov 0:3 kont.

Starší dorast: TJ Jasenov – TJ FK Družstevník Trhovište 3:4, TJ Slavoj Kráľovský Chlmec – TJ Jasenov 3:1, TJ Jasenov – TJ Slovan Belá nad Cirochou 1:6, MŠK Spartak Medzilaborce – TJ Jasenov 5:0.

Starší žiaci: TJ Slovan Belá nad Cirochou – TJ Jasenov 7:1, TJ Družstevník Borov – TJ Jasenov 1:3, TJ Jasenov – OFK AGRIFOP Stakčín 11:0, FK Kamenica nad Cirochou – TJ Jasenov 2:12

 


> čo sa stalo v našej obci v apríli 

 

ZAUJÍMAVOSTI

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Zber odpadu

zber odpadu