Fotografie obecného úradu po kompletnej rekonštrukcii

Budova obecného úradu a kultúrneho domu pochádza z prvej polovice deväťdesiatych rokov. Vo svojej dobe moderne pôsobiaca budova plnila účel dlhé roky, no zub času sa prejavoval predovšetkým počas chladných a daždivých dní.
Obec Jasenov, ako úspešný žiadateľ o nenávratný finančný príspevok z prostriedkov Európskej únie, začala v lete 2019 s komplexnou rekonštrukciou tejto budovy.

Cieľom stavebných prác bolo zníženie energetickej náročnosti, odstránenie porúch v plášti budovy a predĺženie životnosti stavby. Medzi zrealizované stavebné práce patrilo zateplenie obvodových stien, podlahy a strešnej konštrukcie, vyplnenie energeticky neefektívnych otvorov, injektáž proti vlhkosti, vybudovanie nového chodníka okolo budovy, výmena strešného plášťa, oprava klampiarskych a zámočníckych prvkov.

Pred dokončením rekonštrukčných prác našu obec navštívili Vladimír Ledecký, štátny tajomník
Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a jeho poradca Michal Smetanka, ktorého agendu tvorí riadenie investícií a regionálny rozvoj. Počas svojej návštevy pochválili realizované práce a vyzdvihli činnosť obecnej firmy, ktorá realizuje projekty pre rozvoj obce kvalitnejšie, rýchlejšie a za nižšie náklady. „...Čo je však dôležité, vytvárajú sa nové pracovné príležitosti a rozvíja sa lokálna ekonomika,“ podotkol štátny tajomník Ledecký.

Okrem spomenutých stavebných úprav sú súčasťou rekonštrukcie moderné sociálne zariadenia a priestory na prízemí. Modernizácia neobišla ani vybavenie kuchyne a šatne pri pódiu. Kapacita a inventár sály postačuje pre 150 hostí.

Vstupná hala

vstup vstup

wc wc

vstup vstup

Spoločenská sála a kuchyňa

sala sala

podium podium

kuchyna kuchyna

Obecný úrad

urad urad

Ďalšie fotky zrekonštruovaného obecného úradu nájdete v našej fotogalérii.