Menu
Obec Jasenov
Jasenov domov, rodina, priatelia

Jasenov chcel byť prvý, je tretím, kto okradol lídra

Jasenov chcel byť prvý, je tretím, kto okradol lídra

Suverén 5. ligy, skupina Sever, mierne zakopol pod Jasenovským hradom. Záhradné má v kolónke prehier stále nulu, líder si zapísal len tretiu remízu v sezóne, keď naposledy v predhrávanom stretnutí remizoval v Jasenove 1:1.

Bod vďaka trénerovi

Domáci sa stali po Bystrom (2:2) a Soli (1:1) len tretí tímom, ktorý dokázal vedúci tím aspoň trochu okradnúť. „Chceli sme byť prví, kto porazí lídra, nakoniec sme tretí, kto s ním aspoň remizoval. Hostia vysoko napádali, hrali kombinačný futbal, rýchlo sa ujali vedenia. Nevstúpili sme do zápasu dobre a súper to už v piatej minúte využil. Aj po obrátke mali viac čistých šancí hostia, hral sa však už futbal hore - dolu. Konečnú remízu stanovil náš hrajúci tréner, berieme bod, s ktorým sme spokojní,“ povedal na úvod Patrik Mihalčin.

Aj radosť, aj smútok

Ostatná remíza Jasenov - Záhradné (1:1) je braná pozitívne. Štatistika upresňuje, že je to tretia domáca deľba bodov v rade (Nižný Hrušov 4:4 a Župčany 3:3). „Keď prehráte polčas 0:3, ťažko vyhrať, keď vyhrávate v druhom polčase už 4:1, nemôžete prehrať. Za tieto remízy si môžeme sami. Na jednej strane mrzí inkasovaný gól na 4:4 v 93. minúte, na strane druhej treba vidieť, že na 3:3 sme my vyrovnali v 90. minúte. Takže je to asi tak, ako má byť,“ konkretizoval dramatické závery 23-ročný stredopoliar.

Chytiť jesennú pohodu

Z ostatných piatich zápasov je jasenovská bilancia štyri remízy a jedna prehra. Zabudli ste vyhrávať?

„Štyri remízy a jedna prehra je vždy lepšie ako jedna remíza a štyri prehry,“ zasmial sa mladý futbalista, ale hneď už vážnejšie pokračoval. „V zápasoch chytáme pasáže, v ktorých nehráme náš futbal. Poľavili sme v defenzíve, inkasujeme veľa gólov. Práve obranná pevnosť nás ešte nie tak dávno zdobila. Sme v útlme, z ktorého sa musíme dostať. Vieme, ako sme hrali v jeseni a k tejto forme sa potrebujeme vrátiť,“ dodal Patrik Mihalčin.

ZAUJÍMAVOSTI

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11
1
12 13 14
1
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zber odpadu

zber odpadu