Jasenovský tábor má za sebou úspešný desiaty ročník!

Prvý augustový týždeň sa v Jasenove uskutočnil ďalší ročník denného letného tábora, ktorý niesol prívlastok legendárny. Okrúhly desiaty ročník tábora organizovala obec Jasenov v spolupráci občianskym združením Poďte s nami a Rímskokatolíckym farským úradom Sťatia sv. Jána Krstiteľa. Počas týždňa sa deti pokúšali odhaliť tajomstvami opradenú jasenovskú legendu.

Tábor sme začali tradične omšou v kostole sv. Martina v Jasenove, po ktorej sme sa presunuli k poľovníckej chate, kde mohol program odštartovať naplno. Deti sa rozdelili do skupín a spoznali svojich animátorov, ktorí sa im venovali počas celého týždňa. Keďže viacero detí sa na tábore zúčastnilo prvykrát, nasledovali hry, pri ktorých sa mohli medzi sebou poznať.  Po obede sme sa vybrali na futbalové ihrisko, kde sme deň ukončili známymi i novými táborovými tancami.

Nesledujúce dni sme venovali výrobe znakov vyšetrovacích skupín, tvorivým dielňam, výrobe náramkov i športovým aktivitám. Chlapci i dievčatá si zlepšovali svoje futbalové schopnosti, mladší účastníci sa zabávali pri hrách a tancoch s animátormi. Stred týždňa nám počasie zmenilo plány a ranný dážď sme prečkali v budove TJ pri sledovaní rozprávky. Štvrtok sa teploty opäť blížili k 30 °C a pre deti prišiel obľúbený program – vodné hry. Po obede sa mohli pri rôznych stanoviskách osviežiť nie len deti, ale aj animátori.

Piatok bol extrémne teplý, preto sme opäť zvolili hry a stanoviská, počas ktorých sme sa mohli ukryť v tieni. Po obede nasledovalo vyhodnotenie celotýždennej snahy odhaliť známu jasenovskú legendu – Hipkorka. Výsledky boli tesné, no najviac správnych nápovedí sa podarilo vyplniť do Hikipédie skupine Sherlokovia, tesne za mini nasledovali Mentalisti a na treťom mieste skončili Monkovia, všetky deti dostali tričká a sladkú odmenu.

Po spoločnej fotke sme sa poďakovali animátorom, pani starostke a osobnitne dvom animátorom - Borisovi Zbuňákovi a Matúšovi Sukeľovi, ktorí počas desiatich rokov nevynechali ani jeden ročník tábora. Po posledných objatiach sme sa rozlúčili s prianím, že sa vidíme pri jedenástom ročníku Jasenovského tábora. Už teraz sa na vás tešíme!

Ďalšie fotky si môžete stiahnuť pomocou tohto odkazu.