Jasenovský tábor úspešne odštartoval druhú desiatku ročníkov

Začiatok augusta patril už tradične dennému letnému táboru v Jasenove. Počas týždňa si deti na vlastnej koži vyskúšali, aké je to byť súčasťou reality šou. Keďže sa každý deň sa niesol v inej téme, bolo o zábavu postarané.

Tábor sme odštartovali v pondelok ráno pred kostolom sv. Martina. Nasledovala omša, po ktorej sme sa presunuli na obecný úrad. Vo vynovenej sále kultúrneho domu sme sa rozdelili do skupín, deti spoznali svojich animátorov a pomocou obľúbených zoznamovačiek mali možnosť spoznať sa navzájom medzi sebou. Odznela táborová hymna, pokriky skupín, ktoré si vytvorili aj vlastné televízne logá.

tabor

Po chutnom obede mali skupinky za úlohu pomocou splnených úloh získavať body, vďaka ktorým kupovali materiál a mohli tak vybudovať byty, domy, vilu alebo aj dom na strome. Nové bývanie bez Vlada Voštinára bolo ukončené hodnotením výsledných stavieb.

Druhý deň sme začali akčne. Ráno odštartovalo táborovou hymnou a tancom, ktorý bol rozcvičkou pred športovým doobedím. Skupiny sa v úlohe trénerov starali o svojich imaginárnych zverencov, ktorí sa chceli dostať do formy. Deti sa striedali na stanoviskách, kde si merali sily v rýchlosti, sile, ale aj obratnosti. V ďalšej časti dňa zase mohli dokázať, že Moja skupina varí lepšie ako tvoja a svoju šikovnosť ukázali pri príprave chutného nepečeného koláča.

Ďalšie dni boli poznačené zlým počasím a program sa musel prispôsobiť dažďu. Kvôli nízkym teplotám musel byť zrušený aj obľúbený vodný deň, no šou musela pokračovať.  Nechýbala prehliadka originálnych módnych kostýmov pri Nákupných maniačkach alebo duel hodný Farmy. Okrem tvorivých dielni, maľovania na tvár a spoločenských hier, sme sychravé počasie trávili v budove TJ pri sledovaní rozprávky.

tabor

Záver tábora sa niesol v štýle Milujem Slovensko. Vďaka súťažiam sme sa dozvedeli viac o Jasenove, zahrali sa známu hru narodeninová párty, hádali pesničky alebo hrali medzi deťmi obľúbenú hru, kedy mali rozosmiať svojho animátora. Po sčítaní bodov sme mohli vyhodnotiť celotýždenné zápolenie tímov, po ktorom sme rozdali chutné ocenenia, tričká na pamiatku a na rozlúčku sme si zatancovali obľúbený belgičák.

Ďalšie fotky nájdete v našej galérii