Obecná fašiangová zabíjačka.

V poslednú fašiangovú sobotu, 18.2.2012 sa v obci konala ako vôbec po prvýkrát v histórii obce obecná zabíjačka.

Ako jediný vhodný priestor na uskutočnenie tejto akcie v obci sa ukázalo miesto za budovou Jednoty (Pohostinstvo a zmiešaný tovar). Nakoniec voľba miesta bola ohodnotená ako najlepší výber, nakoľko ku zabíjačkovým špecialitám patria aj vhodné nápoje, čo blízkosť pohostinstva aj potvrdilo.

O deviatej hodine ráno sa zabíjačka začala klasickým tradičným opaľovaním – slamou, tak ako sa to robilo v minulosti pri domácich zabíjačkách. Hlavným majstrom pri tomto akte až po samotné rozobratie a realizáciu 2 výrobkov – jaternicovej kaše a paprikášky, bol Štefan Marcinčák st., s výdatnou pomocou poslancov J.Struňáka, J.Kovaľa a predsedu dobrovoľných hasičov v obci Š.Hirjaka. Ďalší poslanci – H.Krokker a M.Šulák mali na starosti škvarky a poľovníci na čele s poľovným hospodárom Tomášom Katkovčinom a šéfkuchárom Štefanom Szekerom mali v náplni rajcupu a mäso s kapustou.
Záujemcovia o ochutnávku prichádzali postupne poobede, kedy už boli výrobky dokončené. Celú atmosféru dopĺňala ľudová muzika z reproduktorov, ktorú mixoval Berti Svistanič.
Keďže všetko čo sa pripravilo na zabíjačke sa skonzumovalo počas soboty, dá sa konštatovať, že akcia bola vydarená.

zabijacka 2012

Dátum vloženia: 20. 2. 2012 14:24