Podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák v Jasenove

V sobotu 21. novembra 2015 bola približne stovka jasenovčanov svedkami historicky prvej návštevy podpredsedu vlády a ministra vnútra Roberta Kaliňáka v našej obci.

Presne o 19.30 minister vystúpil z nového hasičského vozidla Iveco Daily a prijal hlásenie o pripravenosti hasičskej jednotky od jej veliteľa Štefana Hrijaka. Po hymne a privítaní ministra starostkou obce sa Robert Kaliňák ujal slova a vo svojom príhovore vyzdvihol činnosť takmer stotisíc dobrovoľných hasičov v Slovenskej republike, ktorí pod heslom - Bohu na slávu, blížnemu na pomoc - už od devätnásteho storočia nezištne vykonávajú svoju činnosť. Aj preto, podľa slov ministra Kaliňáka, týmto projektom, v rámci ktorého sa najmodernejšou hasičskou technikou vybaví 1 500 dobrovoľných hasičských zborov nejde o nejaký dar vlády hasičom, ale o symbolické splatenie dlhu a vyjadrenie vďaky za dlhoročnú prácu.

Po požehnaní vozidla a jeho symbolickom uvedení do života minister prijal darček od jasenovských škôlkarov - deťmi namaľované obrázky hasičov a vyrazil si jasenovský falošný groš.

Slávnostného odovzdania sa zúčastnili okrem ministra Kaliňáka aj poslanci Národnej rady Slovenskej republiky Jana Vaľová a Stanislav Kubánek, predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík, prezident Hasičského a záchranného zboru SR Alexander Nejedlý, generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany Vendelín Horváth, riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Ján Goliáš, prednosta Okresného úradu v Humennom Ondrej Mudry, riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Humennom Marek Pavlov a riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Vranove nad Topľou Jozef Ondrej.

Kompletná fotogaléria