Vaše 2% môžu pomôcť pri rozvoji obce

Aj v tomto roku môžete darovať časť zo svojich daní vybranej organizácii alebo občianskemu združeniu. Takýmto spôsobom môžete pomôcť pri rozvoji a propagácii obce, organizovaní kultúrnych a športových podujatí.

Kto môže byt darcom 2% ?

Každý daňovník, ktorý za zdaňovacie obdobie vykázal kladný základ dane, je povinný zaplatiť štátu daň z príjmu. V prípade, že sa daňovník rozhodne podporiť nejakú verejnoprospešnú činnosť (šport, kultúra a pod.), daňový úrad pošle 2% z vašej zaplatenej dane jednému vybranému prijímateľovi. V prípade, že si daňovník nevyberie žiadneho prijímateľa, peniaze ostanú v štátnom rozpočte.

Boli ste dobrovoľníkom? Darovať môžete 3%

Ak ste v uplynulom roku odpracovali aspoň 40 dobrovoľníckych hodín, môžete darovať vybranej organizácii až 3%. V tomto prípade je povinnou prílohou k daňovému priznaniu aj potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti, napr. zmluva o výkone dobrovoľníckej činnosti.

Komu pomôžu vaše 2%?

V obci Jasenov pôsobia občianske združenia, ktoré sa podieľaju nie len na zveľaďovaní kultúrneho a športového života, ale taktiež propagujú obec a jej aktivity na celom Slovensku.

Združenie na záchranu Jasenovského hradu

Napriek tomu, že združenie pôsobi v obci len od roku 2011, výsledky práce na obnove hradu sú viditeľné. Okrem rekonštrukčných prác sa v priestoroch hradu konajú i ďalšie zaujímavé podujatia. Obľúbené sú letné slávnosti na hradnom nádvorí s účasťou šermiarov, sokoliarov, kaukliarov, ochutnávka dobovej kuchyne, výstava historických zbraní či aktivity pre deti. Počas celého roka majú návštevníci možnosť vyraziť si svoj vlastný jasenovský groš. Aj vďaka vašej podpore sa darí obnovovať hrad s bohatou históriou a zachovávať toto kultúrne bohatstvo pre ďalšie generácie.

ZNZJH1 2 3

Telovýchovná jednota Jasenov

V každej väčšej či menšej obci na Slovensku je tradičným víkendovým programom futbalový zápas. V Jasenove píše svoju históriu TJ Jasenov už od roku 1948. Počas svojho pôsobenia sa jasenovskí futbalisti často stretávali a trápili i väčšie futbalové mestá, napr. blízke Humenné, Sninu, Medzilaborce, ale aj Poprad alebo Kežmarok. Futbalové zázemie v Jasenove závidia i väčšie futbalové kluby, tribúna, trávnik s umelým zavlažovaním, tréningové ihrisko či moderná budova s priestrannými šatňami a spoločenskou miestnosťou. Aj vďaka vám môžeme vychovávať pod Jasenovským hradom futbalové talenty vo všetkých vekových kategóriach.

futbal 1

Našu aktivitu môžete sledovať na oficiálnych stránkach a sociálnych sieťach obce

Dve percentá pre Združenie na záchranu Jasenovského hradu

Vyhlasenie 2percenta ZNZJH.pdf