VVS

Odpočet vodomerov v našej obci

Dátum: 26. 5. 2020

Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. bude od pondelka 1. 6. 2020 vykonávať odpočty vodomerov z dôvodu novej cenovej úpravy, ku ktorej dochádza od 1. 6. 2020.

VSD

Prerušenie distribúcie alebo dodávky energií

Dátum: 19. 5. 2020

V obci Jasenov je v nasledujúcich termínoch a časoch naplánované prerušenie distribúcie elektrickej energie. Východoslovenská distribučná spoločnosť sa aj touto cestou stará o údržbu distribučnej sústavy.

Covid - Veľká noc

Obmedzenie slobody pohybu a pobytu počas veľkonočných sviatkov

Dátum: 7. 4. 2020

Vláda Slovenskej republiky na svojom rokovaní dňa 6. apríla 2020 prijala Uznesenie č. 207, ktorým schválila návrh na rozšírenie opatrení núdzového stavu.

Igor Matovič

Príhovor predsedu vlády Slovenskej republiky

Dátum: 7. 4. 2020

Stojíme na prahu ďalšej veľkej skúšky...

Príhovor premiéra Igora Matoviča zaznel 7. apríla 2020 podvečer v RTVS.

Karanténa

Ako sa správať počas povinnej domácej karantény?

Dátum: 30. 3. 2020

Aby sme prekonali toto zložité obdobie, musíme všetci zodpovedne dodržiavať opatrenia, ktoré chránia zdravie nás a nášho okolia. Práve domáca karanténa je jedným z najdôležitejších a najúčinnejších opatrení na spomalenie šírenia koronavírusu. Mnohí tak ostávajú doma z vlastnej vôle, iným bola zas povinná domáca karanténa nariadená.

Aktuálne informácie do Vášho telefónu

Dátum: 21. 3. 2020

Pripravili sme pre Vás jednoduchý a rýchly spôsob, ako mať aktuálne informácie z našej obce vo Vašom mobilnom telefóne, alebo tablete. Stačí si zdarma nainštalovať mobilnú aplikáciu V OBRAZE.

Ikona

Nariadenie Hlavného hygienika Slovenskej republiky

Dátum: 10. 3. 2020

V súvislosti s celosvetovým výskytom ochorenia COVID-19, spôsobeným novým typom koronavírusu SARS-CoV-2 vydal hlavný hygienik Slovenskej republiky nariadenie, v ktorom sú upravené viaceré opatrenia na predchádzanie vzniku a šírenia tohto ochorenia na našom území.

ŽIADAME OBČANOV JASENOVA O DODRŽIAVANIE TOHTO NARIADENIA

Odporúčania v súvislosti s coronavírusom 1

Odporúčania v súvislosti s coronavírusom

Dátum: 5. 3. 2020

Epidémia akútnych respiračných infekcií vyvolaných novým koronavírusom vznikla v Číne, najvyšší počet ochorení je v meste Wuhan. Prvé hlásené prípady sa vyskytli u ľudí, ktorí navštívili miestny trh s predajom rýb a iných živých zvierat, bol potvrdený prenos z človeka na človeka a boli nakazení aj zdravotnícki pracovníci. 12. februára 2020 bol nový koronavírus pomenovaný ako koronavírus závažného akútneho respiračného syndrómu 2 (SARS-CoV-2), zatiaľ čo choroba s ním spojená sa označuje ako COVID-19. Ide o nový kmeň koronavírusu, ktorý nebol u ľudí doposiaľ identifikovaný. Ohniská nových vírusových infekcií u ľudí vždy vyvolávajú obavy, najmä ak je málo poznatkov o vlastnostiach vírusu, o tom, ako sa šíri medzi ľuďmi, o tom, aka závažná je infekcia a ako ich liečiť.

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky 2020 1

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky 2020

Dátum: 1. 3. 2020

V Jasenove sa volieb zúčastnilo 702 oprávnených voličov a 14 voličov zaslalo návratnú obálku z cudziny. Spolu bolo odovzdaných 709 platných hlasov, čo predstavuje 74,51% volebnú účasť z 961 oprávnených voličov.

Víťaz volieb - hnutie OĽANO - zvíťazilo aj v našej obci.

Harmonogram zvozu odpadu na rok 2020 3

Harmonogram zvozu odpadu na rok 2020

Dátum: 7. 1. 2020

Zber komunálneho odpadu, ktorý v Jasenove zabezpečuje spoločnosť KOSIT bude prebiehať každú druhú STREDU v mesiaci

Zber triedeného odpadu je naplánovaný na PONDELKY podľa rozpisu.

Smetné nádoby je potrebné vyložiť ráno do 6:00 hod.

Nevyložené smetné nádoby v deň zberu nebudú obslúžené.

Minister kultúry Marek Maďarič navštívil Jasenovský hrad

Dátum: 20. 11. 2019

Samospráva Jasenova kvalitne plní zverené úlohy a systémovo sa zapája do množstva projektov, ktoré prispievajú k zveľadeniu obce, zvýšeniu kvality života jej občanov, ale aj k podpore turistického ruchu a atraktivite obce pre návštevníkov. Kľúčovým turistickým cieľom je Jasenovský hrad, ktorý každoročne privíta stovky návštevníkv z blízka i ďaleka. Od roku 2012 sa obec každoročne zapája do projektu obnovy a záchrany slovenských hradov, ktorý v spolupráci s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny úspešne realizuje Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Po Ut St Št Pia So Ne