Obec Jasenov
Jasenov domov, rodina, priatelia

Výsledok 1:1 zariadili brankári

TJ

Stretnutie druhého s prvým v 6. lige (sk. Vihorlatsko-Dukelská) malo byť šlágrom kola. Očakávania však ostali iba na papieri, lebo na trávniku v zápase Jasenov - Zámutov najmä ofenzívna kvalita chýbala.

Domáci mali síce optickú prevahu, viac držali loptu vo svojej moci, ale v I. polčase ani jediný raz nemierili medzi zámutovské tri žrde. Hostia sa k priamemu ohrozeniu brány dostali až v 39. minúte a hneď sa tešili - 0:1. Počas polčasovej prestávky bolo v jasenovskej šatni dusno a rušno. A hneď to bolo badať. V 46. minúte vyslal Mikunda prvú jasenovskú presnú strelu na bránu súpera, nasledoval rohový kop, po ktorom, síce až cez opakovaný center, domáci vyrovnali.

1

Toľko všeobecný komentár k stretnutiu. Podrobnejším rozobratím gólových akcií možno dodatkovo priložiť, že na oboch góloch mali svoj podiel aj brankári. Oboch sme po zápase vyspovedali a unisono sa Lukáš Behún (Jasenov) i Maroš Bálint (Zámutov) zhodli: „Góly v dnešnom zápase sme zariadili my.“

V 39. minúte domáci diváci v príjemnom májovom počasí zamrzli. Lopta sa ocitla pred jasenosvkou šestnástkou, pokriky brankára boli počuť, ale napokon jeho nevydarená kľučka a hosťujúci Frištik po odraze pálil z 30 metrov do prázdnej brány presne – 0:1.

„Chceli sme vyhrať! Tak sme boli celý týždeň nastavení. V situácii som obrancovi kričal, že loptu mám, on ju prevzal a posunul mi ju pomalšie. Mohol som ju iba odkopnúť, ale rozhodol som sa pre kľučku, ktorá nevyšla,“ komentoval Lukáš Behún, brankár Jasenova.

Zámutov vstupoval do 2. polčasu s výhodou vedenia, ale rýchlo o náskok prišiel. Najskôr prvýkrát v zápase preveril Bálinta v zápase Mikunda. Nasledoval rohový kop, po ktorom z nakopnutej „sviečky“ na hranici päťky osamotený jasenovský stredopoliar hlavičkoval do siete - 1:1.

„Naším zámerom bolo neprehrať. Ďakujem chlapcom za bojovnosť, aspoň bod si berieme. Čo k vyrovnávajúcemu gólu? Obrancov som nabádal, že do vysokých lôpt v hĺbky šestnástky si neverím, očakával som ich väčšiu pomoc. Lopta na hranici päťky mala byť moja, beriem gól na svoj vrub,“ povedal Maroš Bálint, brankár Zámutova.

Počas 90 minút plus nadstavený čas mali obaja brankári málo práce, striel medzi žrde bolo spolu sedem. Deľbu bodov možno považovať za spravodlivý rezultát.