Fašiangová zabíjačka v obci.

9.februára sa konala za budovou Jednota v centre obce fašiangová zabíjačka, ako druhá v poradí. Prvý ročník bol minulý rok a stretol sa so záujmom verejnosti. Tohtoročná mala iný scenár oproti vlaňajšej zabíjačke.

Prvá zmena bola v tom, že jej začiatok nebol v sobotu, ale už v piatok doobeda. Hlavní majstri zabíjačkového remesla Štefan Marcinčák st. a Jozef Šuľák sa ujali práce už o desiatej hodine. Rozobraté prasa sa uložilo do chladu a poobede sa urobili klobásky, ktoré sa vyúdili, aby boli pripravené na sobotu.
V sobotu od ôsmej ráno sa začali schádzať organizátori – pracovníci obce, poľovníci a ostatní ktorí mali vopred zadelené svoje úlohy a pracoviská. Za budovou Jednota to vyzeralo zrána ako vojenskom cvičení. Veľký vojenský stan, poľná vojenská kuchyňa ktorá patrila pod patronát PZ Sokol, výdajňa jedál, štábne vojenské vozidlo...Od začiatku práce na zabíjačkových špecialitách sprevádzala muzika v podaní DJ Bertiho.
Okolo obeda sa začali schádzať prví návštevníci a konzumenti. Ponuka bola bohatá – jaternicová kaša, škvarky, mäso s kapustou, paprikovaný bôčik, zabíjačková polievka a aj klobáska, takže každý kto prišiel si musel vybrať to svoje. Ďalšia zmena oproti minulému roku bola v tom, že tentoraz sa aj za porciu „vyberali“ peniaze. Kto mohol, prispel dobrovoľne ľubovoľnou sumou ktorá pôjde pre deti Materskej školy. Takto sa nazbieralo 40 Eur.
Dosť podstatná zmena bola ale v tom, že sa rozbehla aj pravá fašiangová zábava. „Pribranci“ a „strašky“ v podaní žien z folklórnej skupiny Dupna z obce pozvali prítomných do tanca a tak vytvorili originálnu fašiangovú atmosféru. Tancovali skoro všetci a svoje umenie predviedol aj pán farár Oliver Szekeli. Ďalšie ženy pripravili prekvapenie v podobe pečených pirohov a tak obohatili bohaté stoly v stane pre všetkých. Tancovalo a zabávalo sa do večera a treba skonštatovať, že to bola akcia vydarená s hojnou účasťou a v mnohom vylepšená oproti minulému roku, čím sa len potvrdilo, že o takúto formu zábavy je v obci zo strany občanov záujem.