Obec Jasenov
Jasenov domov, rodina, priatelia

Aktuality

obec

V platnosti sú prísnejšie opatrenia na potlačenie pandémie koronavírusu

Dátum: 3. 3. 2021

Vláda prijala nové opatrenia, ktoré majú počas nasledujúcich troch týždňov znížiť mobilitu, spomaliť šírenie infekcie, zamedziť importu nových variantov vírusu z rizikových krajín a zredukovať nárast hospitalizácií. Ak do 21. marca nepríde žiadaný efekt, má sa pripraviť zavedenie tvrdého lockdownu.

odberné miesto

Antigénové testovanie v Jasenove

Dátum: 24. 2. 2021

Na základe záverov zasadnutia pandemickej komisie ostáva okres Humenné v bordovej zóne. Stále potrebujeme 7 dňový test na cestu do práce alebo na miesta povolené pre okresy zaradené do tejto kategórie. V našej obci bude zriadené odberné miesto v budove TJ Jasenov na futbalovom ihrisku.

PT

Odberné miesto plošného skríningu bude zriadené aj v Jasenove

Dátum: 22. 1. 2021

Počas víkendu 23. - 24. januára 2021 sa bude možné otestovať na odbernom mieste v Jasenove od 8.00 - 20.00 hod. Odberné miesto bude zriadené v budove TJ Jasenov na futbalovom ihrisku a to aj bez predchádzajúcej registrácie.

#

Fotografie obecného úradu po kompletnej rekonštrukcii

Dátum: 6. 1. 2021

Budova obecného úradu a kultúrneho domu pochádza z prvej polovice deväťdesiatych rokov. Vo svojej dobe moderne pôsobiaca budova plnila účel dlhé roky, no zub času sa prejavoval predovšetkým počas chladných a daždivých dní.
Obec Jasenov, ako úspešný žiadateľ o nenávratný finančný príspevok z prostriedkov Európskej únie, začala v lete 2019 s komplexnou rekonštrukciou tejto budovy.

harmonogram

Harmonogram zvozu odpadu na rok 2021

Dátum: 3. 1. 2021

Zber komunálneho a separovaného odpadu, ktorý v Jasenove zabezpečuje spoločnosť KOSIT, bude prebiehať podľa priloženého harmonogramu.
Smetné nádoby je potrebné vyložiť na prístupné miesto pred bránu rodinného domu ráno do 6:00 hod. Nevyložené smetné nádoby nebudú obslúžené.

korona

Zákaz vychádzania platný od 30. decembra sa sprísňuje

Dátum: 1. 1. 2021

Zákaz vychádzania je platný od 1. januára 2021 v čase od 05.00 do 01.00 nasledujúceho dňa, obmedzenie končí uplynutím 24. januára 2021, pričom toto obmedzenie má viacero výnimiek.

#

Jasenovské kvety pre včely

Dátum: 31. 12. 2020

V zastavaných častiach obcí a miest ubúdajú zelené plochy, ktoré sú pre včely a iné opeľovače funkčné a prospešné. Tradičný kvetinový záhon pri starom kultúrnom dome rozkvitol aj v tomto roku.

#

Zodpovedné odpadové hospodárstvo v našej obci

Dátum: 29. 12. 2020

Znečistenie životného prostredia sa stáva stále vážnejším problémom a separovanie odpadu je čoraz viac diskutovanou spoločenskou témou. Obec Jasenov sa snaží byť aktívna aj pri riešení tohto problému. Za uloženie odpadu na skládke samosprávy platia poplatky podľa zákona o Environmentálnom fonde.

korona

Vianočný lockdown bude platiť už od soboty

Dátum: 17. 12. 2020

Od soboty 19. decembra 2020 vláda zavádza tvrdší lockdown, ktorého súčasťou bude aj zákaz vychádzania. V článku vám prinášame prehľad výnimiek.

testovanie

Tretie kolo plošného testovania bude aj v našej obci

Dátum: 20. 11. 2020

Ústredný krízový štáb na svojom rokovaní schválil ďalšie kolo testovania obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 v rámci operácie Spoločná zodpovednosť. Testovanie sa tak počas najbližšieho víkendu uskutoční celkovo v 458 mestách a obciach, ktoré v rámci posledného realizovaného testovania dosiahli podiel pozitívnych testov viac ako 1 %.

Zobrazeno 1-10 z 99

ZAUJÍMAVOSTI

Mobilná aplikácia

V-obraze
Google play
App store

Zber odpadu

zber odpadu

 

Info e-mailom

Novinky e-mailom