Jasenov s prvenstvom medzi očkovanými obcami

očkovanie_Dupna

Priestory zrekonštruovaného kultúrneho domu sa v sobotu 15. mája zmenili na výjazdové očkovacie centrum. Vďaka spolupráci s PSK je Jasenov prvou obcou humenského okresu, v ktorej prebiehalo výjazdové očkovanie.

Očkovanie s kultúrnym programom

Vďaka očkovaniu priamo v obci sa nechalo zaočkovať viac ako 150 občanov. I keď záujem o vakcíny bol vyšší, prednosť mali seniori a zdravotne ťažko postihnutí, ktorí majú často problém vycestovať za očkovaním mimo domova.

Vďaka dôslednej organizácii a zodpovednému prístupu ľudí bol priebeh bezproblémový a bezpečný. „Mnohí obyvatelia obce majú viaceré diagnózy a sú vo vyššom veku. Niektorí aj pod vplyvom informácií z médií váhajú, či sa ísť dať zaočkovať. V domácom prostredí im to príde prijateľnejšie. Všetko sme rozplánovali na minúty, nestretli sa tu s cudzími, je to pre nich bezpečnejšie,“ dodala starostka. Možnosť zaočkovať sa využila aj takmer desiatka obyvateľov, za ktorými prišiel očkovací tím priamo do ich domov.

Prítomných počas dňa rozveselila folklórna skupina Dupna, ktorá spevom i tancom spríjemnila očkovací proces zdravotníckemu personálu i očkovaným. Členovia FS Dupna mohli po ročnej prestávke oprášiť kroje a pripomenúť si svoj repertoár. Za ich vystúpenie im patrí vďaka!

očkovanie_Dupna