Správy

kompost

Aj kompostér potrebuje prípravu pred sezónou

Pomaly sa začne otepľovať a prichádza čas, kedy sa budeme vracať do svojich záhrad a pripravovať sa na novú záhradkársku sezónu.

harmonogram

Harmonogram zvozu odpadu na rok 2021

Zber komunálneho a separovaného odpadu, ktorý v Jasenove zabezpečuje spoločnosť KOSIT, bude prebiehať podľa priloženého harmonogramu. Smetné nádoby je potrebné vyložiť na prístupné miesto pred bránu rodinného domu ráno do 6:00 hod. Nevyložené smetné nádoby nebudú obslúžené.

kvety pri KD

Jasenovské kvety pre včely

V zastavaných častiach obcí a miest ubúdajú zelené plochy, ktoré sú pre včely a iné opeľovače funkčné a prospešné. Tradičný kvetinový záhon pri starom kultúrnom dome rozkvitol aj v tomto roku.

Zodpovedné odpadové hospodárstvo

Znečistenie životného prostredia sa stáva stále vážnejším problémom a separovanie odpadu je čoraz viac diskutovanou spoločenskou témou. Obec Jasenov sa snaží byť aktívna aj pri riešení tohto problému. Za uloženie odpadu na skládke samosprávy platia poplatky podľa zákona o Environmentálnom fonde.

kosit

Doplnený vývoz separovaného odpadu

Z dôvodu doplnenia štandardov vývozu odpadu navýši spoločnosť KOSIT do konca roka vývoz separovaných zložiek odpadu - plastov (plast, kov, VKM).