Správy

certifikát

Certifikát zberu odpadu za rok 2021

Ďakujeme našim občanom, že zodpovedným triedením odpadov prispievate k ochrane životného prostredia  a dôkazom je aj certifikát od spoločnosti NATUR-PACK, a.s. s údajom o množstve komunálnych odpadov, ktoré bolo v našej obci vytriedené v roku 2021.

harmonogram zberu odpadu

Harmonogram zvozu odpadu na rok 2023

Zber komunálneho a separovaného odpadu, ktorý v Jasenove zabezpečuje spoločnosť KOSIT, bude prebiehať podľa priloženého harmonogramu. Smetné nádoby je potrebné vyložiť na prístupné miesto pred bránu rodinného domu ráno do 6:00 hod. Nevyložené smetné nádoby nebudú obslúžené.

prevencia

Prevencia počas vykurovacej sezóny

Počas vykurovacieho obdobia hasiči už tradične evidujú zvýšený počet výjazdov k požiarom rodinných domov a bytov. Hasičský a záchranný zbor majiteľom nehnuteľností odporúča, aby dodržiavali lehoty čistenia a revízie komínov a vykurovacích telies na drevo, plyn aj elektrinu.

smetne nadoby

Moderné technológie pri zbere komunálneho odpadu

Obec Jasenov sa snaží dlhodobo napĺňať myšlienku ekologickejšieho prístupu samosprávy k prírode. K zberu a využívaniu dažďovej vody, výsadbe kvitnúcich kvetov, čisteniu chodníkov a potoka ručne bez chémie sa pridali ...

jrk

Ako neplytvať potravinami. Cieľom je znížiť množstvo vyhodeného odpadu

Bioodpad, ktorý končí na skládkach to nie je len tráva či šupky z ovocia. Čoraz viac sa stretávame s vyhodeným jedlom, ktoré sa nestihlo spotrebovať alebo dokonca nebolo vôbec rozbalené.

kompost

Aj kompostér potrebuje prípravu pred sezónou

Pomaly sa začne otepľovať a prichádza čas, kedy sa budeme vracať do svojich záhrad a pripravovať sa na novú záhradkársku sezónu.

staršie správy

bazeny