Obec Jasenov
Jasenov domov, rodina, priatelia

Behún: Stropkov nás preveril, ale k rozstrelu ďaleko nebolo

futbal

Jasenovské ukončenie Slovnaft cupu so cťou. Ak hľadať hrdinu zápasu 2. kola Slovnaft cupu Jasenov – Stropkov (1:2), možno staviť na domáceho gólmana Lukáša Behúna. Chvíľami privádzal treťoligistu do úzkych – vyškriabal jedovku Artima zo šibenice, zmaril nájazd Grujoviča, reflexívne nohou vyrazil strelu Matkobiša z 10 metrov, toho istého futbalistu zarmútil aj v jeho ďalšej tutovke

„Keď prehráte s treťoligistom o gól a máte aj šance, mrzí to. Škoda, bol to zápas, v ktorom sme mohli ísť aj do penált,“ povedal Lukáš Behún na úvod.

„Stropkov bol favoritom, mal loptu pod kontrolou. Rýchla kombinácia, prudké centre, zachytal som si. Súper nás dobre preveril,“ dodal.

V 15. a 37. minúte hostia udreli a položili základ svojho postupu. „V prvom prípade sme pykali za dvojnásobnú chybu na pravej strane, krajný stredopoliar ani obranca nezastavili akciu súpera. Po centri z jednej ostal hráč Stropkova sám na päťke, šancu by som zmaril, ibaže by ma trafil. Druhý gól smolný. Robo Chalupka lízol loptu špičkou kopačky, čakal som strelu doprostred brány, zmenila sa k žrdi, už som sa nestíhal presunúť,“ poznamenal 33-ročný gólman.

futbal

Častokrát sa aj jasenovský brankár sám pokúšal založiť ofenzívnu akciu svojím dlhým výkopom. A neboli to márne pasy... „Mali sme dvojicu rýchlych útočníkov, Miloš Paľo i Rišo Harakaľsú zdatní a dokázali zvádzať súboje aj s treťoligovou obranou. Snažili sme sa aj tak takto prekvapiť.“

Druhé kolo v Slovnaft cupe znamenalo jasenovskú stopku. So cťou... „Zápas bol super, divácky atraktívny, živý, šance na oboch stranách. Ak k tomu prirátam slušnosť, hru fair-play, splnil duel všetky atribúty k spokojnosti. Z nášho pohľadu chýbal už iba rozstrel,“ dodal Lukáš Behún.

ZAUJÍMAVOSTI

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Zber odpadu

zber odpadu