Tretie kolo plošného testovania bude aj v našej obci

testovanie

Ústredný krízový štáb na svojom rokovaní schválil ďalšie kolo testovania obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 v rámci operácie Spoločná zodpovednosť. Testovanie sa tak počas najbližšieho víkendu uskutoční celkovo v 458 mestách a obciach, ktoré v rámci posledného realizovaného testovania dosiahli podiel pozitívnych testov viac ako 1 %.

„Aj napriek tomu, že testovanie bude úplne dobrovoľné a z neúčasti na ňom nebudú vyplývať nijaké obmedzenia, verím, že obyvatelia pristúpia k tejto možnosti s rovnakou zodpovednosťou, akú ukázali už v predchádzajúcich kolách. Ide o zdravie všetkých nás a našich blízkych. Okrem poklesu pozitívnych testov vo všeobecnosti totiž dokážeme vďaka podrobným výsledkom presne identifikovať možné vznikajúce ohniská nákazy, ktorým je určite potrebné podať pomocnú ruku v zvládaní pandémie aj štvrtým kolom testovania,“ vysvetlil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Zároveň uviedol, že takýmito lokálnymi ohniskami môže byť napríklad Valaská Dubová v okrese Ružomberok, kde percento pozitívnych testov stúplo z 1,16% v druhom kole na 5,16 % v treťom kole či Jurkova Voľa v okrese Svidník, kde pozitivita vzrástla z 0 % v druhom kole testovania na 4,08 % v treťom kole. Štatisticky najvyššie percento pozitívnych prípadov zaznamenali v rámci tretieho kola testovania Markovce v okrese Michalovce, a to 6,04 %. V obci Jasenov klesla pozitivita medzi prvým a druhým kolom plošného testovania z 1,98% na 1,16%.

Dobrovoľné testovanie obyvateľov na COVID-19 v obci Jasenov

Plošné testovanie v Jasenove bude prebiehať aj do tretice v športovom areáli TJ Jasenov. Odbery sa budu vykonávať na terase multifunkčnej budovy.

Čo si treba k testovaniu doniesť :

• Občania od 15 rokov : občiansky preukaz
  • Občania od  10 – 15 rokov: kartičku poistenca
  • Všetci občania: telefónne číslo alebo pevná linka (telefónne číslo je potrebné nahlásiť pri registrácii  spolu s občianskym preukazom)

Uvedené časy sú odporúčané, aby nedošlo k nadmernému zhromažďovaniu ľudí na jednom mieste. V prípade, ak sa čakacia doba zvýši, občania budú informovaní prostredníctvom sociálnych sietí facebook alebo instagram.

Časový harmonogram

harmonogram