Výročná členská schôdza Základnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska v Jasenove.

V nedeľu 19.2.2012 sa uskutočnila v Kultúrnom dome Jasenov výročná členská schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska – Základnej organizácie Jasenov. S pozvaných 116 členov sa schôdze zúčastnilo 104 členov, čo organizáciu stavia na prvé miesto medzi spoločenskými organizáciami v obci čo sa týka počtu členov.

Výročnú schôdzu otvorila predsedníčka ZO JDS v Jasenove pani Magdaléna Nemcová, ktorá najprv privítala hostí – predsedníčku Okresnej organizácie JDS Humenné pani Kamasovú, predsedu ZO JDS Chlmec pána Hirjaka a starostu obce Ing. Jána Katkovčina.
V správe o činnosti organizácie za rok 2011 vyzdvihla aktivitu členov hlavne čo sa týka účasti na akciách poriadaných samotnou ZO ale aj obcou. Aktivita ZO JDS Jasenov bola podčiarknutá aj v diskusnom príspevku pani Kamasovej, ktorá skonštatovala, že Jasenovská ZO je jedna z najaktívnejších v okrese Humenné.
Starosta obce poďakoval výboru ale aj všetkým členom za podporu pri akciách poriadaných obcou a vyzdvihol vysokú účasť na výročnej schôdzi, čo svedčí o vysokej disciplíne a o záujme stretávať sa aj pri takejto príležitosti. Ďalej starosta obce vyzval všetkých dôchodcov aby aj naďalej podľa možnosti prispeli k zveľaďovaniu obce na organizovaných brigádach, prípadne zaktivizovali mladších.
V programe výročnej schôdze bol aj bod ohľadom volieb nového výboru. Po 9 ročnej práci vo funkcii predsedu ZO JDS Jasenov sa funkcie vzdala pani Magdaléna Nemcová, ale vo výbore bude pokračovať aj v ďalšom období.
Starosta obce jej poďakoval za prácu v tejto funkcii odovzdaním ďakovného listu a vecnou odmenou. Za jej pôsobenia ZO JDS Jasenov získala ešte väčší kredit a v obci sa teší popularite a záujmu ďalších členov.
Taktiež po dlhoročnej práci vo výbore sa so zdravotných dôvodov vzdali pani Mária Havrilková a pán Andrej Štofčík. Pán Štofčík bol jedným z hlavných zakladateľov JDS v Jasenove pred 20-timi rokmi. Za dlhoročnú prácu ako funkcionár JDS dostal ocenenie od predsedníčky OV JDS Humenné pani Kamasovej, predsedníčky ZO JDS pani Nemcovej aj od starosty obce Jasenov, ktorý sa poďakoval v mene Jasenovčanov za všetko to, čo pre obec urobil.
Program pokračoval voľnou diskusiou a na koniec oficiálneho rokovania bola gratulácia jubilantom. V neoficiálnej časti nasledovalo bohaté občerstvenie, spev ale aj tanec pri ľudovom repertoári.