Aj ty sa môžeš pridať k dobrovoľníkom pri plošnom testovaní

spolocna zodpovednost

Cieľom plošného testovania je v rámci operácie ozbrojených síl Spoločná zodpovednosť, pretestovať čo najviac ľudí antigénovými testami. Túto rýchlu diagnostiku zvládneme iba s pomocou dobrovoľníkov a zdravotníkov.

Obec Jasenov je jedným z miest, kde bude v termínoch 30. 10. - 1. 11. a 6. 11 - 8. 11. prebiehať plošné testovanie na nový druh koronavírusu SARS-CoV-2 spôsobujúci ochorenie COVID-19. Odbery sa budú vykonávať od 8:00 do 20:00 s prestávkou medzi 12:00 - 13:00.
Pre bezproblémový priebeh akcie "Spoločná zodpovednosť" je nevyhnutná pomoc dobrovoľníkov a zdravotníkov. Ochranné pracovné pomôcky a dezinfekcia bude pre dobrovoľníkov zabezpečená.

Pomoc pri testovaní

Ak pracujete ako lekár, zdravotnícky personál alebo máte medicínske vzdelanie, vaše skúsenosti budú potrebné pri odbere a následnom vyhodnocovaní vzoriek.

Nie ste zdravotník? Nevadí!

Pre zabezpečenie organizácie sú okrem zdravotníkov potrební administratívni pracovníci pomáhajúci pri registrácii alebo dobrovoľníci plniaci úlohy podľa pokynov veliaceho príslušníka ozbrojených síl.

Pomôcť môžete aj materiálne

V prípade, že chcete podporiť naše odberové miesto materiálne (ochranné, dezinfekčné alebo hygienické prostriedky) alebo zapožičaním špeciálneho vybavenia (vonkajšie ohrievače, ionizátory, germicídne žiariče), môžete nás kontaktovať prostredníctvom mailu obecnyurad@jasenov.sk alebo na telefónnych číslach uvedených v sekcii kontakty.

Registračný formulár pre zdravotníkov a dobrovoľníkov